8 veidi, kā ietaupīt naudu studijām

Jul 22, 2017 by

 norofmēts kredītsDomas par augstākās izglītības iegūšanu daudziem saistās ar zināmiem izaicinājumiem – kā izvēlēties piemērotāko studiju programmu, kā izturēt konkursu un visbeidzot –  kā par studijām samaksāt.

Viena no iespējām, protams, ir pretendēt uz budžeta vietu, taču, kā zināms, tās pieejamas visai ierobežotā skaitā. Citas iespējas ir noformēt kredītu vai sakrāt vajadzīgo naudas summu pašam.

Neatkarīgi no tā, vai palaimējies tikt budžeta vietā, studiju maksa jāmaksā pašam vai arī šim nolūkam noformēts kredīts, jārēķinās arī ar citiem izdevumiem, piemēram, dzīvošanas izmaksām.

Segt visus tēriņus var nebūt nemaz tik vienkāršs uzdevums, sevišķi, ja ikmēneša budžets ir visai ierobežots. Kā ietaupīt studijām un citiem izdevumiem? Turpinājumā daži ieteikumi.

Izmanto budžeta plānošanas aplikācijas

Pirmais solis ir personīgā budžeta plānošana. Izrēķini, kādi ir Tavi ienākumi (vecāku atbalsts, paredzamās stipendijas, darba alga u.c) un izdevumi. Ja ienākumu līmenis neatbilst plānotajiem izdevumiem, izvērtē, kuri ir obligātie tēriņi un bez kuriem var iztikt.

Lai  ikdienā sekot līdzi savai finanšu plūsmai būtu vienkāršāk, var izmantot kādu no īpaši tam izveidotajām mobilajām lietotnēm.

Veido uzkrājumu

Uzkrājuma veidošana var būt visai izaicinājums, sevišķi, ja ar pieejamiem līdzekļiem knapi pietiek visu izdevumu segšanai. Tomēr, lai sasniegtu šo mērķi, vērts izmantot dažas viltības. Piemēram, reizi mēnesī (piemēram, stipendijas vai algas dienā) uz uzkrājuma kontu uzreiz pārskaitīt noteiktu summu (tai nemaz nav jābūt lielai). Šim nolūkam var izmantot automātisko maksājumu interneta bankā.

Tāpat var krājkasītē atlikt visu sīknaudu vai noapaļot pirkumus uz augšu (līdz apaļai summai) un ietaupīto novirzīt uzkrājuma veidošanai.

Pārdod lietas, kas Tev vairs nav vajadzīgas

Lietotu lietu, sevišķi apģērba, pārdošana ir ļoti populāra tendence. Tā ir iespēja atbrīvot vietu skapī un tajā pašā laikā iegūt papildus naudas līdzekļus. Protams, šādā veidā ietaupīt izdosies tikai tad, ja visu ietirgoto naudu neiztērēsi jauna apģērba iegādei.

3 mēnešus atsakies no kafijas (vai citu dzērienu) pirkšanas

Ja esi pieradis dzert kafiju vai citu dzērienu ‘’pa ceļam’’, šis varētu būt liels izaicinājums. Tomēr tici – Tu to vari izdarīt.

Tā vietā, lai ik dienas dotos uz tuvējo kafejnīcu vai kiosku pēc iemīļotā dzēriena, ņem to līdzi no mājām un piefiksē, cik izdodas ietaupīt nedēļas, mēneša un trīs mēnešu laikā. Aprēķins ir vienkāršs – ja ik darba dienu ietaupi 1.50 eiro, nedēļā tie ir 7.50 eiro, mēnesī – 30 eiro.

Atsakies no pakalpojumiem, kurus neizmanto

Piemēram, ja esi iegādājies sporta zāles abonementu, taču to neizmanto, atsakies no tā un atrodi citas alternatīvas – dodies skrējienā pa tuvējo mežu, pievērsies riteņbraukšanai vai atrodi uzticamu fitnesa programmu internetā.

Samazini izklaides izdevumus

Izklaidei nav jābūt dārgai, lai tā būtu laba. Ir ļoti daudz iespēju, kā izklaidēties un atpūsties praktiski bez maksas – piemēram, tematiskās ballītes mājās, spēļu vakari draugu lokā, bezmaksas izstāžu apmeklējumi u.c.

Samazini transporta izdevumus

Ietaupīt naudu var arī samazinot transporta izdevumus. Cik vien iespējams, pārvietojies kājām. Kad laika apstākļi atļauj, brauc ar velosipēdu. Lielākā laika periodā tas ļaus ietaupīt ievērojamu naudas summu.

Maini savus iepirkšanās paradumus

Ja vēlies samazināt savus izdevumus, vērts padomāt par iepirkšanās ieradumu maiņu – dodies uz veikalu ar sarakstu, pērc tikai to, kas patiešām vajadzīgs un izvairies no spontāniem pirkumiem.

Vēlies ietaupīt naudu ar studijām saistītiem izdevumiem? Ievies nepieciešamās korekcijas un nepazaudē motivāciju – tad arī viss iecerētais noteikti izdosies.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *