Ar ko mazgāt bērnu drēbes?

Jul 24, 2012 by

Aiz muguras ir laiks, kad lielākā daļa jauno māmiņu visas bērnu drēbes mazgāja ar rokām – tagad gandrīz katrā mājsaimniecībā netrūkst veļas mašīnas. Vai – vismaz tā ir kļuvusi par populāru sadzīves priekšmetu. Tomēr – katra jaunā māmiņa arī šodien uzdod sev jautājumu – kā labāk izmantot veļas mašīnas sniegtās priekšrocības, nekaitējot mazulim – kādu veļas mazgāšanas līdzekli izvēlēties?

Protams, atbilde ir – specializētos vai ekoloģiskos mazgāšanas līdzekļus. Atkarībā no vēlmēm, vajadzībām un rocības. Kādi ir to veidi?

Bērnu ziepes – ja pievērsīsiet uzmanību, daļa bērnu veļai domāto pulveru īstenībā ir rīvētas bērnu ziepes, taču, salīdzinot cenas, jūs konstatēsiet, ka pirkt ziepes un rīvēt pašai ir izdevīgāk. Tomēr – tas prasa zināmu laiku. Smalcināt ziepes vēlams ar smalku rīvi un pirms tam šķīdināt karstā ūdenī, lai tās gabaliņos nepaliktu veļas mašīnā mazgāšanas procesā, īpaši, ja mazgājat apģērbu, kam paredzēts režīms, kas pieļauj tikai 40 vai 30 grādu temperatūru.

Specializētie veļas pulveri – veļas pulveri, kas pielāgoti tieši bērnu drēbju mazgāšanai. To sastāvā ir mazāk ķīmisko vielu, bet to cenas mēdz būt salīdzinoši augstākas. Problēma Latvijas veikalos ir ar to, ka pieejams salīdzinoši šaurs izvēles klāsts, līdz ar ko bieži var nākties meklēt alternatīvas, par ko iegādi būs jādomā laikus, jo jūs nevarēsiet līdzekli veļas mašīnai vienkārši nopirkt pārtikas lielveikalā.

Ekoloģiskie veļas pulveri – pulveri, kur ir ne tikai mazāk ķīmisko vielu, to nav vispār – vai vismaz ražotājs ir saņēmis sertifikātu, kas to apliecina, kā arī – šādu informāciju pauž etiķetes. Vislabāk, ja varat izvēlēties uzņēmumu, kā produkcijai ir labas atsauksmes, starptautiska atzinība un, tostarp, apbalvojumi.

Ekoloģiskie veļas mazgāšanas šķīdumi – ļoti līdzīga veļas mašīnām paredzēta produkcija, kā ekoloģiskie veļas pulveri, tikai ar to atšķirību, ka pērkat šķīdumu. Daudzas mammas uzskata, ka šķīdumus ir ērtāk lietot, citas – ka tie rūpīgāk jāglabā, jo ir vilinošāki mazuļiem, kā izpētes un pagaršošanas objekts. Vislabāk – ja nepieejamā un bērnam nepārredzamā vietā glabāsiet jebkuru veļas mašīnas lietošanai paredzētu līdzekli.

Nelielā mērā jārēķinās arī ar to, kādu ietekmi izvēlētais mazgāšanas līdzeklis atstās uz veļas mašīnas tehnisko stāvokli – piemēram, laiku pa laikam nevajadzētu aizmirst veļas mašīnu vienkārši izskalot un iztīrīt veļas mazgāšanas līdzeklim paredzētos nodalījumus, īpaši, ja lietojat šķīdinātas ziepes vai veļas mazgāšanas līdzekli, kas veidots uz ziepju bāzes.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *