Dacia automašīnas – Rumānijas lepnums

Nov 20, 2015 by

Dacia pie mums ir visai nezināma auto marka, tādēļ noderētu raksts, kas izklāsta ko vairāk par šo Rumānijas auto ražotāju. Piedāvājam nelielu ieskatu šī auto ražošanas uzņēmuma vēsturē.

Pats nosaukums Dacia cēlies no vēsturiska reģiona, kurš kādreiz atradās mūsdienu Rumānijas teritorijā. Uzņēmums tika dibināts tālajā 1966. gadā, un šobrīd ir franču auto ražotāja Renault meitasuzņēmums. Tas ir Rumānijas lielākais eksporta uzņēmums, tas eksportē vidēji 8% no Rumānijas kopējā eksporta apjoma. Dacia rūpnīca Mioveni šobrīd ir Eiropas piektā lielākā auto rūpnīca pēc saražotā apjoma – aprēķināts, ka 2013. gadā šis Rumānijas auto ražotājs saražojis 412 718 vienības.

Dacia pirmssākumos tika adaptēti Renault modeļi. Pirmais Dacia bija balstīts uz Franču Renault 8 (Dacia 1100), vēlāk tika ražots Renault 12 līdzninieks (dizaini tika pārpirkti ar Renault svētību). Noteikti var apgalvot, ka Dacia automašīnas nekādā ziņā neatpalika no Franču līdziniecēm – Rumāņi bija sajūsmā par šī auto kvalitāti un veiktspēju, veidojās garas rindas. Auto ražotājam tas bija ārkārtīgi liels sākuma atspēriens.

Vēlāk Dacia sāka izstrādāt sava dizaina automašīnas, lai gan tās vienmēr diezgan daudz ietekmējušās no Francijas autobūves tendencēm. Pāris gadu desmitus vēlāk, Renault novērtēja Dacia spējas un izteica vēlmi iegādāties uzņēmumu. Dacia ir Renault meitasuzņēmums vēl šobaltdien. Dacia galvenie tirgi ir Rietumeiropas un Austrumeiropas valstīs, dažās Āfrikas valstīs, piemēram, Alžīrijā, Tunisijā, Marokā, kā arī tuvo austrumu valstis.

Vispamanāmākie un atzītākie mūsdienu Dacia automobīļi ir Dacia Logan un Dacia Duster – tie saņēmuši arī “Autobest Car of the Year Award” attiecīgi 2005. un 2011. gadā.

Lai gan Dacia vārds Latvijā nav pārāk zināms, no tā nevajag baidīties! Šie auto patiešām kvalitātes ziņā neatpaliek no citiem izteiktiem Austrumeiropas auto, piemēram, Skoda, kas pie mums jau iemantojis uzticīgu klientu pulku. Šie auto patīkami pārsteigs ar cenu, piedevām varēsi par mazāku naudu iegūt daudz augstākas komplektācijas automobili. Par rezerves daļu trūkumu arī nevajadzētu uztraukties, jāzina tikai, kur meklēt un tad problēmu nebūs! Raksts tapis sadarbībā ar Rezervesdalas24.LV

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *