Granulu degļi

Oct 5, 2012 by

Granulu apkure ir viens no lētākajiem apkures veidiem kas ir pieejams Latvijā un kur kā kurināmais tiek izmantota vietējā biomasa – koksne, kūdra salmi.

Ja mājās ir cietā kurināmā katls un ir „apnicis” kurināt, tad ir vērts padomāt par granulu degļa uzstādīšanu esošajam katlam. Uzstādot granulu degli, nebūs nepieciešams katru dienu vairākas stundas nodarboties ar kurināšanu. Granulu deglis pats automātiski darīs to. Kad būs nepieciešams siltums, tas automātiski ieslēgsies, aizdedzinās granulas degkamerā un patstāvīgi pievadot granulas tiks sildīts apkures ūdens, ko varēsiet izmantot gan apkurei, gan siltā krāna ūdens sagatavošanai. Tāpat firmas GreenEcotherm granulu degļiem ir iespējams pievienot ārēju telpas termostatu, kas uzturēs telpā uzdoto temperatūru. Telpas termostats ir ar 7 dienu taimeri, tas nozīmē, ka nedēļas ietvaros varēsiet sastādīt dažādus darbības režīmus, kamēr neesat mājās vai arī guļat naktī, varat pazemināt temperatūru par pāris grādiem, pārējas stundās nodrošināt vēlamo komfortu. Katrs grāds temperatūras pazeminājuma dod naudas ekonomiju.

Granulu degļi no GreenEcotherm

Vidēji 100m2 mājas apkurināšanai ar granulām nepieciešams 3-4 tonnas granulas apkures sezonā. Tas izmaksā tikai nedaudz virs 400Ls. Tas ir lētāk kā apkurināt ar siltumsūkni, gāzi, šķidro kurināmo vai vēl citiem vēl dārgākiem kurināmā veidiem. Vienīgi malkas cena spēj konkurēt ar granulu apkuri.

Visbiežāk par ko cilvēki uztraucas ir par nepieciešamību reizi 10-14 dienās iztīrīt granulu katlu. Granulām sadegot uz katla ūdens sienām veidojas viegli pelnu nosēdūmi. Šie nosēdumi kalpo kā neliels siltuma izolators. Tas nozīmē ka granulu katls zaudē savu efektivitāti un vairāk siltuma mēs izvadam skurstenī. Biežāka granulu katla tīrīšana palīdz ekonomēt granulas, vairāk siltuma atstāt katlā, nevis izvadīt ārā pa skursteni.

Granulu deglis ir saslēgts ar granulu padevēju. Granulu padevējs ir ievietots granulu bunkurā no kura ar padēvēja starpniecību granulas tiek transportētas uz degkameru. Granulu padevējs ar degli ir savienots ar speciālu cauruli, ja notiek kāda avārija un deglī veidojas atpakaļejošā liesma, tad šī caurule aizsargā, lai liesma nenokļūtu granulu padevējā, tā izstiepjas un zaudē savienojumu starp degli un granulu padevēju

Firmas GreenEcoTherm granulu degļus var uzstādīt visiem populārākajiem malkas katliem – OPOP, Vidrus, SIME, BUDERUS, BOSCH, Junkers, Dakon kā arī daudziem citiem ražotājiem. Nepieciešamas papildus durvis vai arī degļa pievienojums esošajām durvīm. Granula degļi ar jaudu 25kW, kas nodrošinās siltumu mājai līdz 250m2, maksā 865Ls. Kopā ar granulu bunkuru, pieslēguma komplektu katliem, montāžu, pārbaudi un apmācību kopējā summa var būt 1100-1200Ls robežās.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *