Hipotēku bankas mikrokreditēšanas programma

Sep 19, 2012 by

Hipotēku bankas mikrokreditēšanas programma paredz aizdevumus jaunajiem uzņēmējiem mikrouzņēmuma darbības uzsākšanai vai tālākai attīstībai.

Mikrokreditēšanas programmai var pieteikties tad, ja:

  • Mikrouzņēmumā strādā ne vairāk par 10 darbiniekiem;
  • Gada ienākumi nepārsniedz 1,4 miljonus latu.

Ja programmai piesakās persona, kura vēl nav dibinājusi mikrouzņēmumu, tad divu mēnešu laikā pēc lēmuma saņemšanas par atbalstu jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam.

Hipotēku bankas mikrokreditēšanas programma sniedz aizdevumus līdz 10 000 latiem investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem. Aizdevumus izsniedz divos veidos:

  • Ar fiksētu procentu likmi – 5-8%;
  • Ar mainīgu procentu likmi RIGIBOR plus 0-3%.

Aizdevumu iespējams iegūt termiņā līdz 5 gadiem.

Ja persona piesakās mikrokreditēšanas programmai ar nepieciešamo aizdevumu līdz 5 000 latiem, tad programma piešķir visu nepieciešamo naudu. Savukārt, ja nepieciešamā aizdevuma summa pārsniedz 5 000 latu apmēru, tad iespējams iegūt 90% no nepieciešamās aizdevuma summas, bet pārējo daļu kā līdzfinansējumu personai jāsniedz pašai.

Mikrokreditēšanas programma piedāvā arī grantu tiem uzņēmējiem, kuri izpildījuši visas saistības. Tas nozīmē, ka puse no investīcijām piešķirtās naudas būs neatmaksājams finansējums aizdevuma dzēšanai. Grants nedrīkst būt lielāks par 500 latiem, ja projekts īstenots Latvijas lielākajās pilsētās (Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Jūrmalā, Ventspilī, Valmierā), savukārt, ja projekts tiek īstenots citur, tad granta summa nedrīkst būt lielāka par 750 latiem.

Grantu izmaksā viena vai divu gadu laikā no aizdevuma līguma noslēgšanas datuma pēc tam, kad mikrouzņēmums bankai iesniedzis projekta realizācijas atskaiti.

Hipotēku bankas mikrokreditēšanas programma nepiešķir aizdevumus septiņās uzņēmējdarbības jomās: zivsaimniecībā un akvakultūrā, ieroču tirdzniecībā, azartspēlēs, tabakas un alkoholisko dzērienu ražošanā un tirdzniecībā, apdrošināšanā un banku pakalpojumos, darbībās ar nekustamo īpašumu, komercpārvadājumiem ar autotransportu.

Hipotēku bankas mikrokreditēšanas programma darbosies līdz 2015. gadam.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *