Hipotēku bankas starta programma

Aug 13, 2012 by

Ja esi jaunais uzņēmējs vai vēlies par tādu kļūt, tad vispiemērotākā būs Hipotēku bankas |Starta programma. Tā palīdz jaunajiem uzņēmējiem uzsākt saimniecisko darbību, piedāvājot gan nepieciešamās apmācības, gan arī finansiālo atbalstu.

Lai kļūtu par Starta programmas dalībnieku, vispirms ir nepieciešams pieteikties kādā no Hipotēku bankas filiālēm. Attiecīgi izvēlētajā filiālē bankas darbinieks piedāvās klientam veikt testu, lai novērtētu tā zināšanas par uzņēmējdarbību. Ja zināšanas ir pietiekamas, tad klients var arī neapmeklēt piedāvātās apmācības un uzreiz pieteikties finansiālajam atbalstam. Savukārt, ja zināšanas nav pietiekošas, tad tiek norunātas apmācības konkrētam virzienam un tiek sniegtas konsultācijas biznesa plāna izstrādes pilnveidošanai. Apmācības iespējams saņemt ne vairāk kā divos virzienos. Hipotēku bankas Starta programma (http://www.hipo.lv/lv/attistibas_programmas/starta_programma) piedāvā šādus apmācības moduļus:

  • Komercdarbības pamati;
  • Vadības pamati;
  • Uzņēmējdarbības tiesiskais regulējums;
  • Uzņēmuma finanšu vadība;
  • Saimnieciskās darbības uzskaite un nodokļi;
  • Mārketinga pamati.

Kad apmācības izietas un biznesaplānsgatavs, tad kopā ar biznesa plānu bankā jāiesniedz finansiālā atbalstapieteikums. Visus iesniegtos pieteikumus bankas kredītspeciālisti izvērtēs un labākajiem sniegs naudas aizdevumus līdz pat 54 000 latuun grantu idejas īstenošanai.

Hipotēku bankas Starta programma atbalsta idejas, kuras ir līdz 60 000 latuapmēram. Visiem tiem pretendentiem, kuru aizdevuma summa pārsniegs 5 000 latu, ir jāpiedalās ar 10% līdzdalību. Procentu apmēra nauda var būt arī savi resursi, kuri nav nekādā veidā saistīti ar komercdarbību.

Iepriekš minētie maksimālie 54 000 lati, tiek aizdoti investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem līdz 8 gadiem. Šajā gadījumā tiek piedāvātas divu veidu procentu likmes:

  • Fiksētā procentu likme 5-9%;
  • Mainīgā procentu likme 1-4% plus pusgada RIGIBOR.

Programmai var pieteikties ikviens Latvijas Republikas pilsonis, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu, kā arī jaundibinātie komersanti un esošie uzņēmēji.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *