Jumta seguma izvēle – vai tiešām svarīga ir cena?

May 28, 2018 by

 

jumta remontsMēs noteikti visi kādreiz esam prātojuši, cik patiesībā liela nozīme ir mājas jumtam. Pirmkārt, tas funkcionāli pilda mājas kā ekas norobežošanas funkciju no apkārtējās vides, lai tās iemītnieki un mājas iekšpuse tiktu pasargāta no nevēlamiem laikapstākļiem, neaicinātiem ciemiņiem un vēl citiem apstākļiem. Pat Latvijas Republikas konstitūcija aizsargā mājokļa neaizskaramību. Un kā gan būtu iespējams realizēt mājokļa neaizskaramību, ja nebūtu novilktas privātās teritorijas robeža? Un tieši jumts ir viena no tām ēkas sastāvdaļām, kas norobežo un pasargā mājas pārējo daļu. Otrkārt, jumts ir tieši tas, kas papildina mājas vērtību un papildina mājas vizuālo izskatu. Lai šīs divas funkcijas pilnvērtīgi darbotos, mājai ir nepieciešams kvalitatīvs un ilgnoturīgs jumts, kas vienlaicīgi ir arī mājas dizaina elements.

Mājas jumts sastāda aptuveni vienu trešo daļu no mājas kopējās vērtības, tādēļ mājas jumta seguma iegāde noteikti ir ilgtermiņa pirkums, tamdēļ cenai nevajadzētu kļūt par izšķirošo kritēriju un galveno noteicēju mājas jumta seguma iegādei.

Jā, protams, ir jāizvērtē arī mājas jumta cena,  taču ar to nevajadzētu aprobežoties, jo jumta seguma iegāde ir ilgtermiņa pirkums, un šāda pirkuma mērķis ir rast kvalitatīvu jumta segumu, lai jau pēc pāris gadiem tas atkal nebūtu jāmaina. Pirms šāda pirkuma veikšanas ir jāatceras, ka, jo vairāk laika un līdzekļi tiks ieguldīti mājas jumta seguma pārklāšanai, jo ilgāku laiku tas nebūs jāmaina, un vēl vairākas paaudzes uz priekšu varēs nedomāt par jumta seguma maiņu.

Ir vairāki būtiski kritēriji, apstākļi, kurus ir nepieciešams izvērtēt pirms jumta seguma iegādāšanās.

Ļoti svarīga ir jumta kalpošanas laiks. Tā kā jumts sastāda aptuveni 20 līdz 25 procentiem no mājas cenas, ir svarīgi izvērtēt tam paredzētās investīcijas, tādēļ ir nepieciešams izvēlēties tieši tādu jumta segumu, kurš kalpo pēc iespējas ilgāk. Viens no šādiem jumta veidiem ir dakstiņi, kurus speciālisti iesaka apsvērt kā vienu no mājas jumta seguma variantiem, kuriem ir pieejami dažādi modeļi un krāsas, lai ikviens varētu atrast savai mājai atbilstošu dakstiņu jumta seguma variantu.

Jumta seguma ugunsizturība ir vēl viens kritērijs, kuru ir nepieciešams izvērtēt. Šadā kontekstā ir nepieciešams izvērtēt ne tikai to, vai attiecīgais jumta segums ir atbilstošs ugunsdrošības noteikumiem, bet arī to, ar kādām problēmām ir jāsaskaras uguns nodzēšanas procesā, ja jumts ir aizdedzies.

Vēl viens būtisks kritērijs, par kuru noteikti ir jāpadomā, ir jumta vizuālais izskats un tā atbilstība mājas fasādei, lai mājas kopskats būtu patīkams un baudāms. Tādēļ ir nepieciešams izvēlēties atbilstošu jumta seguma krāsu un formu, lai tas iederētos apkārtējā vidē. Mājas jumta segumam noteikti vajadzētu būt izteiksmīgam, kas papildina mājas kopskatu un piesaista uzmanību, taču ne vienmēr tas nozīmē, ka jumta segumam ir jābūt košā krāsā. Arī neitrālie toņi var radīt estētisku mājas kopskatu. Noteikti ir jāpadomā, vai mājas jumtam būtu jābūt vienā krāsā ar pašu mājas fasādi, jo bieži vien tas rada drūmu un neizteiksmīgu skatu.

Kā redzams, tad, iegādājoties mājas jumta segumu, ir jāņem vērā ļoti daudzas nianses, un šāda veida pirkums noteikti nav tas gadījums, kad būtu jācenšas pēc iespējas vairāk ietaupīt līdzekļus un izvēlēties lētāko variantu. Taču optimāla variantai rašanai būtu nepieciešams sazināties ar speciālistu, kas varētu ieteikt vispiemērotāko jumta segumu atbilstoši finansiālajām iespējām.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *