Kā pareizi izvēlēties domēna vārdu?

Jan 18, 2014 by

Domēna vārdam vienmēr ir bijusi liela nozīme, tieši tāpēc ir dzirdēts par domēna vārdiem, kuri ir pārdoti trešajām personām par vairākiem tūkstošiem vai pat miljoniem. Piemēram jau 2014.gadā ir bijušas vairākas veiksmīgas domēnu transakcijas. Pēc DN Journal’s datiem varam ieraudzīt šadus skaitļus :

  •  Wan.com – $ 800 000
  • Teamwork.com – $ 675 000
  • Game.cn – $ 512 000
  • True.com – $ 350 000

Ja vēlies domēnu vārdu ārvalstu tirgum un arī pašam domēna vārdam ir jābūt angļu valodā, tad droši noskaties šo video, bet ja tavs mērķis ir iegādāties .lv domēnu vai domēnu, kurš nesaturēs angļu vārdus, tad turpini lasīt rakstu :)

Protams tie nav Latvijas domēnu vārdu, bet tomēr tas parāda cik ļoti uzņēmumi un pat privātpersonas vēlas kādus konkrētus domēnu vārdus, jo tie ir viegli iegaumējami vai atsevišķos gadījumos pircējam saistās ar veiksmi, piem., domēna vārdi kazino lapām, kurās ir skaitlis 777.

 Bet ja mēs negrasamies tērēt tūkstošus par domēna vārdu, ko kāds jau ir iegādājies – kā pareizi izvēlēties domēna vārdu? Principā ja jūs ievērosiet dažus praktiskus norādījumus, jau pēc 10 minūtēm varēsiet doties uz NIC.LV un reģistrēt savas mājaslapas adresi, bet vēl pēc 10 minūtēm uzsāksākt laba hostinga meklējumus.

Pirmais un svarīgākais ir saprast kas būs mūsumērķauditorija, jo ja grasāmies piesaistīt ne tikai Latvijas klientus vai lasītājus, bet arī vēlamies ar sevi iepazīstināt Eiropu, tad būtu jāpadomā par .eu  .co.uk vai .com domēnu  Tajā pat laikā, ja mēs velamies sevi pozicionēt kā latviešus, tad ir vērts tomēr palikt pie mums tik mīļotā .lv domēna vārda.

Precizēt kas būs tā niša, ko vēlamies apgūt. Piemēram, ja mēs piedāvāsim auto nomu, tad noteikti neizvēlēsimies domēna vārdu www.manamaja.lv – tāpat mēs arī nevaram izvēlēties domēna vārda saīsinājumu, kas nav tieši saistīts ar mūsu sniegtajiem pakalpojumiem vai mūsu uzņēmuma nosaukumu. Tātad, ja tā ir auto noma, tad pieturēsimies pie atslēgas vārdiem, kas ir tieši saistīti ar šo nišu – tas mums velāk var palīdzēt pie mājaslapas SEO optimizācijas.

Izveidojam sarakstu ar domēna vārdiem, kas mums škiet labskanīgi un viegli iegaumējami – nebūs īsti jēgas no www.autonoma14h43.lv , jo tādu būs grūti atcerēties patstāvīgajiem klientiem un arī pa telefonu cilvēkam būs sarežģīti iegaumēt jūsu adresi, tajā pat laikā varat izmantot www.mans-auto.lv vai www.auto4you.lv

Nebaidāmies izmantot arī garumzīmes un mīkstinājuma zīmes, jo šobrīd tās atbalsta gan Google, gan NIC.LV, kurš pat latviskajiem domēna vārdiem piedāvā atlaidi.

Kad ar domēna vārdiem viss ir skaidrs – atliek pārbaudīt vai tie ir brīvi. Vienkāršāk to ir izdarīt kādā Whois Lookup servisā. Piemēram,  http://whois.domaintools.com/ – šeit ievadot jūsu vēlamo adresi, sistēma atgriezīs datus vai domēna vārdam ir īpašnieks vai tā nav, kas liecinātu, ka domēna vārds ir brīvs.

Nu jau zinot bŗīvos domēna vārdus, dodieties uz nic.lv vai pie sava hostinga sniedzēja un veiciet vēlamā domēna vārda rezervāciju. Reģistrējot .lv domēna vārdu atcerieties, ka vislētāk vienmēr būs iegādāties domēna vārdu no NIC. Bet ja tu vēl nezini kur pēc tam meklēt hostingu savas mājaslapas izvietošanai, tad droši ieskaties rakstā Hostings par pieņemamu cenu

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *