Kā plānot savu budžetu?

Apr 16, 2019 by

 

patēriņa kredītsBudžeta plānošana ikvienam cilvēkam ir ļoti svarīga. Budžets nav jāplāno tikai tiem cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar savas naudas pārvaldīšanu. Arī cilvēkiem, kuriem šķiet, ka viņi lieliski tiek galā ar savu naudu, vajadzētu to darīt.

Iepriekš nekad nevar paredzēt, kādas pārmaiņas dzīvē būs, kā arī kas var notikt ar Jūsu ienākumiem. Tāpēc jau laikus vajadzētu mācēt plānot savu budžetu, lai nepieciešamības gadījumā ar to varētu prast apieties.

Budžeta plānošanai nav nepieciešamas speciālas programmas. Jūs savu budžetu variet plānot kaut vai uz parastas baltas papīra lapas. Tomēr ērtāk būs, ja Jūs izmantosiet Excel. Tur būs gan ātri, gan ērti rīkoties.

Budžeta plānā Jums noteikti ir jāuzskaita pilnībā visi  mēneša ienākumi un izdevumi. Uzskaitiet, cik daudz tērējiet pārtikas iegādei, rēķinu apmaksai vai transporta izdevumiem. Jo sīkāk un smalkāk visu uzskaitīsiet, jo vieglāk Jums būs saprast, kur visvairāk tērējiet savu naudu. Gadījumā, ja Jums radīsies finansiālas problēmas, tad izmantojot budžeta plānu, varēsiet saprast, kur ir jāsamazina tēriņi.

Ja šobrīd Jums ir kādas kredītsaistības, piemēram, patēriņa kredīts, tad budžeta plānošana ir ļoti svarīga. Ne rezi vien cilvēki mēneša sākumā veic kādus lielākus pirkumus, līdz ar to arī iztērē lielu daļu no savas algas, aizmirstot, ka ir vēl jāmaksā ikmēneša rēķini. Lai pietiktu arī rēķiniem, budžeta plānā jāieraksta konkrētā summa, kas būs paredzēta tikai un vienīgi kredīta apmaksai. Šādi var darīt ar jebkuriem citiem maksājumiem. Ja ziniet, cik daudz Jums prasa konkrēto rēķinu apmaksa, tad šo summu atlieciet tikai priekš šajiem rēķiniem.

Kad ir aptuveni zināmi visi tēriņi, nevajadzētu aizmirst par iekrājumu veidošanu. To naudu, kas paliek pāri mēneša beigās, vislabāk būtu novirzīt iekrājumiem, nevis nelietderīgi iztērēt. Protams, ir svarīgi arī sevi palutināt un iegādāties kaut ko priekš sevis, taču tas jādara ar mēru. Jādoma ir arī par savu nākotni, jo nekad nevar paredzēt, kad būs nepieciešami lieki naudas līdzekļi, tāpēc ir labi, ja ir izveidoti iekrājumi.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *