Mikrokreditēšanas programma Hipotēku bankas attīstības programmu ietvaros

Jan 18, 2013 by

Hipotēku bankaMikrokreditēšanas programma ir viena no Hipotēku banka realizētajām valsts atbalsta programmām biznesam. Tā ir paredzēta mikrouzņēmumu attīstīšanai un izaugsmei, kā arī jaunu uzņēmumu dibināšanai. Šīs programmas ietvaros jaunie un topošie uzņēmēji var saņemt atbalstu līdz pat 10 000 latu.

Mikrokreditēšanas programma ir paredzēta jaunu nelielu uzņēmumu dibināšanai, kā arī investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem esošajiem mikrouzņēmējiem. Par mikrouzņēmumu uzskata uzņēmumu, kurā strādā ne vairāk par 10 darbiniekiem un kura gada neto apgrozījums, ieņēmumi no saimnieciskās darbības viena gada laikā vai arī gada bilance nepārsniedz 1,4 miljonus latu.

Personām, kas piesakās mikrokredītam jauna biznesa uzsākšanai, jauno uzņēmumu ir nepieciešams reģistrēt ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc Hipotēku bankas lēmuma par atbalsta piešķiršanu pieņemšanas.

Mikrokreditēšanas programma:

  • paredzēta gan investīcijām, gan apgrozāmajiem līdzekļiem;
  • maksimālais aizdevuma apmērs var būt līdz 10 000 latu;
  • aizdevuma atmaksas termiņš var būt līdz pat pieciem gadiem;
  • papildus aizdevumam pieejams arī grants kredīta dzēšanai.

Maksimālais aizdevuma apmērs līdz 10 000 latu ir pieejams investīcijām, aizdevums apgrozāmajiem līdzekļiem nevar pārsniegt 5000 latu. Jāpiebilst, ka projektiem, kuru apmērs nepārsniedz 5000 latu, nav nepieciešams līdzfinansējums. Ja projekta izmaksas pārsniedz 5000 latu, Mikrokreditēšanas programma sedz 90 procentus no izmaksām. Atlikušie 10 procenti ir uzņēmēja līdzfinansējums.

Programmas dalībnieki

Mikrokreditēšanas programmas ietvaros viens uzņēmējs var saņemt tikai vienu kredītu. Atbalsts nav pieejams uzņēmumiem, kam  ir nodokļu un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu parādi, kā arī uzņēmumi, kas nonākuši grūtībās un kuru saistību summa pie citiem aizdevējiem pārsniedz 50 000 latu. Tāpat aizdevums nav pieejams uzņēmējiem, kas nodarbojas ar zivsaimniecību, akvakultūru, ieroču ražošanu un izplatīšanu, tabakas un alkoholisko dzērienu ražošanu un izplatīšanu, kā arī vairākās citās nozarēs strādājošiem uzņēmumiem.

Mikrokreditēšanas programma iekļauj ne tikai aizdevuma piešķiršanu, bet arī grantu kredīta dzēšanai. Tā apmērs nevar pārsniegt 50 procentus no kredīta summas un tas ir pieejams tiem programmas dalībniekiem, kas ir izpildījuši visus līguma nosacījumus un ir veiksmīgi realizējuši savu projektu.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This