Mīksto mēbeļu veidi, ko iespējams tīrīt

Sep 29, 2014 by

Lielāko daļu mīksto mēbeļu sedz audums, āda vai mākslīgā āda. Visdrīzākais, arī Jūsu mājās ir sastopams viens vai pat vairāki no šo mīksto mēbeļu variantiem. Zināms, ka laika gaitā pastāvīgas lietošanas rezultātā jebkurš mēbeļu pārklājuma materiāls zaudē savu sākotnējo tīro un nevainojamo izskatu. Par laimi, katram no šiem materiāliem ir arī savi specifiski tīrīšanas līdzekļi, kurus iespējams izmantot, lai atkal liktu mēbelēm izskatīties kā jaunām.

Tā kā profesionāla mīksto mēbeļu tīrīšana daudziem varētu būt jauns pakalpojums, raksta turpinājumā piedāvāsim iepazīties ar sistēmu, kā notiek divu veidu – auduma un ādas – mēbeļu ķīmiskā tīrīšana profesionālā veidā.

Auduma mēbeļu pārklājumu tīrīšana.

miksto mebelu tirisana

Kā zināms, no visiem mīksto mēbeļu pārklājumu veidiem visbiežāk sastopams ir tieši auduma pārklājums. Atšķirībā no ādas vai mākslīgās ādas dīvāna, mīkstās mēbeles ir sastopamas katrā mājā, līdz ar to arī teju katram ir gadījies sastapties ar grūtībām, ko rada kāda nevēlama traipa parādīšanās uz iemīļotā mājas dīvāna vai gultas. Lai veiktu mīksto mēbeļu tīrīšanu paša spēkiem, nepieciešams ieguldīt gana daudz laika un enerģijas, tāpēc profesionāļa pakalpojumus izmanto kā mājsaimniecības, tā arī biroji, sabiedriskās iestādes un klientu apkalpošanas centri, kuros regulāra mīksto mēbeļu tīrīšana palīdz uzturēt tīrības sajūtu.

Veicot šāda tipa mīksto mēbeļu tīrīšanu profesionāli, sākotnēji tās tiek atbrīvotas no putekļiem. To varētu dēvēt par mēbeles sauso uzkopšanu. Nākamais solis ir atsevišķu traipu tīrīšana, kam seko visas mēbeles apstrāde ar specifisku tīrīšanas līdzekli. Kad mēbele ir apstrādāta ar ķīmisko līdzekli, seko solis, kura laikā netīrumi līdz ar izmantoto līdzekli tiek izskaloti no tīrāmā auduma. Visbeidzot, iztīrītais dīvāns, krēsls vai gulta tiek žāvēts. Pat tad, ja, ņemot vērā auduma biezumu un tekstūru, ar vakuuma žāvēšanas metodi mēbeli neizdosies padarīt pilnīgi sausu, šāda apstrāde palīdzēs ievērojami saīsināt tās žūšanas laiku.

Ādas mīksto mēbeļu tīrīšana

adas divanu tirisana

Regulāra tīrīšana ir nepieciešama ne vien auduma, bet arī ādas mīksto mēbeļu pārklājumiem. Lai arī daudzus traipus un jo īpaši šķidrumu būs daudz vieglāk notīrīt no ādas izstrādājumiem to gludās tekstūras dēļ, jāatceras, ka arī ādas mēbeles uzkrāj netīrumus, gluži tāpat kā dīvāns ar auduma pārklājumu. Īpaši to iespējams novērot tad, ja ādas mēbele ir nevis tumšos, bet gaišos toņos.

Lai arī daudzos gadījumos veikalos nopērkamie ādas mīksto mēbeļu tīrīšanas līdzekļi var būt efektīvi, pastāv arī risks sabojāt mēbeli, izmantojot neatbilstošu sadzīves ķīmiju. Līdz ar to, lielāku laukumu vai dziļi ieēdušos traipu tīrīšanu vislabāk atstāt profesionāla ķīmiskās tīrīšanas uzņēmuma ziņā. Speciālists, veicot ādas pārklājuma mīksto mēbeļu tīrīšanu, izmantos profesionālus un drošus ādas tīrītājus, kā arī mitrināšanas un aizsarglīdzekļus, kas uzlabos ādas mēbeļu izskatu bez raizēm par to, ka kāds no izmantotajiem šķidrumiem vai aerosoliem varētu radīt neatgriezeniskus bojājumus.

Profesionāli tīrot ādas mēbeles, vispirms materiālam tiek uzklāts un vēlāk saudzīgi noņemts tīrīšanas līdzeklis, kas atbrīvo dīvāna ādu no sīkajās krociņās sakrātajiem netīrumiem. Pēc tam āda tiek uzsildīta, lai tā labāk uzsūktu mitrināšanas līdzekli. Visbeidzot, nepieciešamas gadījumā tiek uzklāts arī papildu aizsarglīdzeklis, kas aizpilda nelielās plaisiņas, kurās mēdz uzkrāties netīrumi.

Neatkarīgi no tā, kāda veida mīkstā mēbele atrodas Jūsu mājās, Jūs varat ievērojami uzlabot tās izskatu. Mīksto mēbeļu tīrīšana viennozīmīgi ļaus ietaupīt naudu gadījumā, ja vēlaties iegādāties jaunu dīvānu tikai uz iepriekšējā radušos traipu dēļ. Šis pakalpojums ļaus atteikties arī no dīvānu pārklājiem, kas, iespējams, gluži neiederas Jūsu interjerā. Lai arī cik neticami tas varētu šķist, mīksto mēbeļu tīrīšanas rezultātā to izskats var atkal kļūt nevainojams.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *