Pamatlietas izvēloties hostingu

Jan 13, 2013 by

Ja hostinga izvēle pirms piecpadsmit gadiem bija diezgan vienkārša, jo konkurence bija zema un pakalpojumu piedāvāja tikai lielie uzņēmumi, kuri spēja nodrošināt tam laikam atbilstošu kvalitāti, tad šobrīd hostings jau ir kļuvis par pakalpojumu, kura izvēle tomēr prasa piepūli un zināšanas.

Izvēloties hostingu, atcerieties, ka primārais kritērijs nav cena, bet gan uzņēmuma reputācija un atpazīstamība. Latvijā darbojas pat vairāk kā 100 hostingu sniedzēju kompāniju un privātpersonu, kuru starpā lielākās būtu DEAC, LATNET, GARMTECH, NANO, SERVERIS.LV, HOSTNET un citas. Ir vērts atcerēties, ka jums nevajag arī ieiet otrajā galējībā un maksāt par hostingu Ls 8 / mēnesī, ja jums nepieciešams izvietot tikai vienu mazu mājaslapu.

Principā orientējošā cena būtu Ls 3 / mēnesī par vienu mājaslapu vai Ls 6 par 5 mājaslapā.

Ja kāda kompānija jums piedāvā hostingu par Ls 1 vai Ls 2 / mēnesī ar iespēju izvietot neierobežota skaita mājaslapas, tad izvairieties no šāda piedāvājuma, jo jums ir jārēķinās, ka šos pakalpojumus izvēlēsies daudzi, kuriem ir ierobežoti līdzekļi un tādējādi uz viena servera varbūt atradīsies par 300 vai 500 mājaslapas, kas garantēs vienīgi to, ka jūsu mājaslapa katru otro dienu ielādējas ilgāk kā 5 sekunžu laikā.

Ja par aptuvenajām cenām esam tikuši skaidrībā, tad būtu jāsaprot kas vēl ir jāzina, lai izvelētos “pareizo” web hostingu! Svarīgi būtu izvērtēt :

  1. vai hostings piedāvā datubāzes uzturēšanu;
  2. cik liela brīvā vieta uz cieta diska tiek piedāvāta ( optimāli 5 mazām mājaslapām vai blogiem pietiks ar 1 – 2 Gb);
  3. cik domēna vārdus varēs piesaistīt hostingam ;
  4. cik ātrs ir hostings ;
  5. kādas atsauksmes par kompāniju raksta citi cilvēki (pameklējiet piem., sudzibas.lv);
  6. vai tīmekļa trafikam nav ierobežojuma, jo pretējā gadījumā jums var rasties papildus izdevumi;
  7. kāds vādības panelis ir uzstādīts un vai tas būs ērts jūsu lietošanai;
  8. vai būs iespēja veidot rezerves kopijas interneta projektiem.

Šie tad arī būtu svarīgākie lielumi, kas jāņem vērā, izvēloties hostingu. Gadījumā, ja jūs nevēlaties lauzīt galvu ar šādām lietām, jūs vienmēr varat sazināties ar kādu mājaslapas izstrādātāju pie kura apvaicāties par viņa pieredzi.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Share This