Patēriņa kredīts tavām vajadzībām

Jul 24, 2012 by

Patēriņa kredīts ir aizdevums, kas paredzēts kāda noteikta pakalpojuma vai produkta iegādei, piemēram, atpūtas brauciena, sadzīves tehnikas vai automašīnas iegādei. Parasti patēriņa kredīti tiek piešķirti bez ķīlas, bet būtiskākais faktors, ko izvērtē aizdevēju kompānijas, ir ikmēneša ienākumu apjomu un stabilitāti.

Patēriņa kredītu atmaksas termiņi svārstās no 3 līdz 120 mēnešiem. Tas atkarīgs no tā, cik lielu ikmēneša maksājumu konkrētajā gadījumā aizņēmējs var atļauties – jo ilgāks ir kredīta atmaksas termiņš, jo mazāki ikmēneša maksājumi.

Izsniedzot patēriņa kredītu, aizdevēji piemēro fiksēto procentu likmi, kas tiek noteikta uz visu kredīta līguma termiņu. Tas nozīmē, ka procentu likme visu atmaksas termiņu paliek nemainīga. Kredītu procentu likmes tiek noteiktas pēc sekojošu faktoru izvērtēšanas:

  • Ienākumu līmenis – to stabilitāte, apmērs un pietiekamības kredītsaistību izpildei. Lai aizdevējs varētu par to pārliecināties, iespējams, būs jāiesniedz ikmēneša ienākumus apliecinoši dokumenti, piemēram, bankas konta izdruka, ja esat citas bankas klients.
  • Sadarbība ar aizdevēju – vai esat attiecīgās aizdevējbankas klients un izmantojat tās pakalpojumus, piemēram, Jums ir depozītnoguldījums attiecīgajā bankā vai kāds no pensiju līmeņiem, kā arī, tiek ņemts vērā vai darba alga tiek pārskaitīta uz izvēlēto banku. Attiecīgi, ja klients atbilst kādam no šiem nosacījumiem, patēriņa kredītu iespējams aizņemties ar izdevīgākiem nosacījumiem – zemāku procentu likmi.
  • Līdzšinējā kredītvēsture – tiek izvērtēts, vai savlaicīgi ir pildītas kredītu saistības, kas veido pozitīvu vai negatīvu kopējo kredītvēsturi. Pozitīva kredītvēsture parasti ļauj iegūt izdevīgākus nosacījumus kredīta saņemšanai.

Kad tiek aizpildīts pieteikums patēriņa kredītam, der rūpīgi izvērtēt kredīta atmaksas iespējas. Latvijas patēriņa kredītu aizdevēji parasti piedāvā divu veidu atmaksas termiņus:

  • Dilstošais maksājumu grafiks – tas nozīmē, ka katru mēnesi tiek dzēsta konkrēta summa no kopējās plus procenti no atlikušās aizdevuma summas. Sākotnēji maksājumi būs lielāki, kā izvēloties vienādo maksājumu grafiku, taču ar laiku tie kļūst krietni mazāki.
  • Vienādais maksājumu grafiks – Ikmnēneša maksājumi ir vienādi visu kredīta atmaksas periodu, kas sastāv no aizņemtās summas daļas plus aprēķinātā fiksētā procentu likme.

Patēriņa kredīta saņemšanai aizņēmējam jābūt pilngadīgam, nepieciešama pase un ienākumus apliecinošs dokuments, lai gan, dažādās bankās dokumentārās prasības var atšķirties.

paterina krediti

 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *