Saules kolektors apkurei un siltajam ūdenim

Feb 27, 2013 by

Sakarā ar to, ka fosilās enerģijas (gāze, ogles, nafta ..) cenas pēdējā laikā ir strauji kāpušas un ekspertu viedoklis liecina, ka tās turpinās kāpt, daudzi cilvēki, īpaši privātmāju īpašnieki meklē alternatīvus enerģijas risinājumus, lai nodrošinātu mājās silto ūdeni un apkuri vai vismaz daļu no apkures. Šobrīd meklējot šos alternatīvos siltuma avotus, daudzi cilvēki atmet saules kolektorus, jo uzskata, ka Latvijā atšķirībā no Grieķijas, Spānijas vai citām saulainajām kaimiņu zemēm, nav pietiekoši daudz saulainu dienu. Protams tā ir taisnība, ka Latvija nav Spānija vai Portugāle un nekad arī nebūs, bet tas nebūs neizslēdz iespēju iegūt siltuma enerģiju tieši no saules arī Latvijā. Latvijā vienā saulainā rudens dienā studas laikā var iegūt līdz par 1kw uz 1m2. Protams ir jāņem vērā arī lietderības koeficients un citi faktori, piem., siltuma zudums novadīšanas procesā, saules krišanas leņķis u.c. Bet tas ir fakts, ka ar šādu enerģijas daudzumu jūs varat uzsildīt 100 l ūdeni par 10 grādiem pēc celsija.

Saules kolektors ir panelis, kurš spēj saules gaismu vai radiāciju pārvērst mums izmantojamā un vienkāršā enerģijā. Vienkāršākiem vārdiem – saules termālais kolektors ir izveidots tā, lai spētu uzkrāt saules siltumu ūdens uzsildīšanai vai apkures sistēmas atbalstam. Saules kolektora dienas mainīgā efektivitāte ir saules krišanas leņķī. Ja pie 90grādiem tie ir 100%, tad mazinoties vai pieaugot šim skaitlim, piem., 102 grādi vai 80 grādi, mazinās iegūtās enerģijas efektivitāte.

Saules enerģijas radītais enerģijas daudzums pret nepieciešamo enerģijas apjomu

saules kolektoru energija

Max. ūdens temperatūra 1000l ūdens traukā no saules kolektora enerģijas

saules kolektors udens sildisanai

Secinājumu varam izdarīt tikai vienu! Aŗī Latvijā saules enerģija ir vairāk kā pietiekoša lai domātu par tās izmantošanu savā saimniecībā, jo ūdens uzsildīšanu saules kolektors spēs nodrošināt pilnībā 6 mēnešus katru gadu, bet daļēji atlikušos 6 mēnešus. Gadījumā, ja vēlaties savā mājā apsildīt arī grīdu vai nodrošināt apkures sistēmu, izmantojot saules kolektrorus, tad gan jums vajadzēs diezgan lielus ieguldījumus, jo būs jāuzstāda 20 saules kolektori, ar kopējo platību 40m2.

Ja šis raksts jūs uzrunāja, tad vēlamies arī padalīties, ka šobrīd vieni no pirktākajiem ir WATT saules kolektori

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

1 Comment

  1. Mārtiņš

    Sveiki!

    Gribēju painteresēties par pēdējo attēlu rakstā, “Max. ūdens temperatūra 1000l ūdens traukā no saules kolektora enerģijas”. Cik lielas jaudas un kāda tipa kolektori ar kuriem ir iegūti šādi dati?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *