Trinasolar saules baterijas

Oct 5, 2012 by

Ar vien populārāks enerģijas veids Latvijā kļūst saules enerģija. Uz daudzām mājām ir uzstādītas saules baterijas elektrības ražošanai vai saules kolektori siltā ūdens sagatavošanai. Tā ir naudas investīcija, kas ļaus ekonomēt nemaksājot par dārgajiem fosilajiem kurināmajiem. Pirms saules bateriju uzstādīšanas, vēlams veikt to ekonomiskā ieguvuma aprēķinu. Jo uzstādīt saules baterijas, kuru atmaksāšanās periods ir lielāks par 15 gadiem ir ekonomiski neizdevīgi – pārdevējs ir pārvērtējis savas preces un pakalpojumu cenu.

Joprojām ir grūti saprast tos cilvēkus, kas KPFI projekta ietvaros uzstādīja saules baterijas ar jaudu 3kW par gandrīz 10000Ls. Šāda saules bateriju sistēma gada laikā spēs saražot ap 3000kW/h elektrības, kuras cena, ja pērkam no monopola Latvenergo ir 0,106 santīmi ar PVN. Tas iznāk, ka saules bateriju saražotā elektrības daudzums dod 300Ls ekonomiju. Projekta atmaksāšanās laiks pie iekārtu vērtības 10000Ls būtu 33 gadi. Saņemot KPFI finansējumu periodu samazinātu uz 16 gadiem. Šajos aprēķinos nav ņemti vērā saules baterijas jaudas samazinājums šo gadu laikā, kas vēl vairāk palielina atmaksāšanās periodu. Pie šāda atmaksāšanās laika, naudu ir izdevīgāk noguldīt bankā, nekā uzstādīt saules baterijas.

SIA Commodus ( www.commodus.lv ) piedāvāto firmas „Trinasolar” saules bateriju sistēmu atmaksāšanās laiks ir 12 gadi. Piemēram 3kW sistēma ar mono vai poly kristālu baterijām, 3kW 16A inverteru, uzstādīšanas materiāliem un darbu izmaksās 3500-4500Ls. Pie šādas sistēmas atmaksāšanas perioda, naudu ir Ja šādai sistēmai tiek piesaistīti KPFI vai citu ES atbalsts, tad atmaksāšanās periods jau kļūst ļoti pievilcīgs, vidējais projekta ienesīgums no investīcijām jau veido 8-10% gadā.

Firma „Trinasolar” ir trešais lielākais saules bateriju ražotājs pasaulē. Trinasolar saules baterijas tiek nodrošinātas ar lineāras jaudas samazināšanās garantija – 10 gadu laikā tikai līdz 90% no nominālās un 25 gadu laikā līdz 80% no nominālās jaudas. Tas nozīmē, ka ražotājs garantē saules baterijām 97,5% elektrisko izejas jaudu pirmā gada beigās un maksimālo samazinājumu par 0,7% katru nākamo gadu.

saules baterijas un kolektori

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *