Uzbūvēt savu sapņu māju

Nov 5, 2018 by

majas jumtsSava māja – būvēt vai pirkt? Lielākoties šķitīs, ka pirkšana ir ekonomiski izdevīgākais un vieglākais veids, kā tikt pie savas mājas, taču tad jārēķinās, ka iegādājamies to tādu, kāda tā ir un, ja vēlamies pārveidot kaut ko (pārbūvēt, mainīt), lai tā atbilstu tām vēlmēm,  kas padomā – būs jāiegulda gan darbs, gan finanses, gan laiks. Tāpēc, ja vien nav atrasta ideālā māja, kurā viss ir tieši tā, kā iecerēts (un tas parasti ir diezgan dārgi cenā), ir vērts apsvērt savas mājas būvniecību.

Protams – vispirms jābūt zemes platībai, uz kurs būvēt, taču – arhitekti norāda, ka tā nav labākā pieeja – vispirms iegādāties zemi un tikai tad sākt domāt par būvniecības plāniem un iespējām. Jāapdomā, ka tuša zemes gabala iegāde nozīmē arī to, ka viss jāpieslēdz no jauna – ūdens, kanalizācija, elektrība, kas var būt diezgan dārgi. Tāpēc pats būtiskākais ir rūpīgi, pārdomāti un izsverot visu, izvēlēties zemes gabalu, uz kura notiks būvniecības darbi.

Viennozīmīgi jāsaprot, ka pilnīgi vienpersoniski (vai ar tuvākās ģimenes palīdzību) šādu projektu realizēt nevar. Līdz ar to būs nepieciešams gan arhitekts, gan būvprojekts, gan citādi izdevumi, kas saistīti ar mājas būvniecības sākuma posmu. Jārēķinās ar gana daudz papīriem, noteikumu ievērošanu un izpildīšanu. Viens no ieteikumiem – sākt pieticīgi. Izbūvēt iesākumā mājas galveno būvi (ieplānojot projektā, kā varētu izskatīties papildinājumi – verandas, otrā stāva izbūve, piebūves vai kas cits). Kad māja ir zem jumta un tajā jau var dzīvot – remontdarbi var turpināties ilgāku laiku – atkarībā no izdevumiem un tā, cik daudz naudas vai laika pieejams, lai patiešām nodrošinātu, ka ir gan vieta, kur dzīvot, gan tālāk tiek attīstīti mājas būvēšanas plāni.

Mājas būvēšana var aizņemt sākot no pāris nedēļām līdz pat gadiem – tas atkarīgs gan no konstrukciju izvēles, gan finansēm un iespējām, gan arī lēmumiem, kas tiek pieņemti. Uzbūvēt savu sapņu māju patiešām nav viegli, tas prasa laiku, ieguldījumu un praktisku plānošanu, taču – lielākoties, tas ir tā vērts.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *