Vai Latvijā ir pieejama digitālā televīzija?

Oct 22, 2012 by

Digitālā televīzija pārveido uztverto signālu MPEG4 formā, tādējādi ļaujot skatītājam pārraidi redzēt augstākā attēla kvalitātē un piedāvājot plašākas skatīšanās iespējas. Ar digitālo televīziju ne tikai iespējams vērot daudz vairāk kanālu kā iepriekš, bet tā arī atvieglo ikdienas dzīvi, jo ietver sevī programmu, valodas maiņas iespējas utt.

Šobrīd arī Latvijā pieejama digitālā televīzija. Šīs televīzijas pakalpojumus piedāvā vairākas kompānijas, piemēram, Lattelecom, Izzi, Baltcom u.c.

Lai digitālo televīziju varētu vērot savās mājās nepieciešams:

  • dekoderis ( vai nu kā atsevišķa ierīce vai arī kā jau iebūvēts dekoderis jaunākajos televizoru modeļos);
  • viedkarte;
  • ja dekoderis ir jau televizorā, tad papildu nepieciešams speciāls modulis, kurā ievietot viedkarti.

Kad mājās ierīkota digitālā TV, tad iespējams vērot četrus Latvijas kanālus: LNT, TV3, LTV1 un LTV7. Lai iegūtu plašākas skatīšanās iespējas, skatītājam nepieciešams pieslēgt papildu maksas pakas.

Kādas pakas iespējams pieslēgt?

Katrai kompānijai ir savs piedāvājuma klāsts. Piemēram, Lattelecom piedāvā divus digitālās televīzijas veidus: interaktīvo TV un virszemes TV, līdz ar to katrai no šīm TV tiek piedāvātas arī citas tematiskās pakas.

Interaktīvā TV: filmu paka, bērnu paka, sporta paka, populārzinātniskā paka, mūzikas paka, Krievijas paka, starptautiskā paka, Viasat filmu paka, Viasat filmas + sports, Viasat sporta paka, HD/3D kanālu paka, pieaugušo paka.

Virszemes TV: ekonomiskā paka, bērnu un jauniešu paka, piedzīvojumu un zinātnes paka, filmu un izklaides paka, sporta paka, HD kanālu paka, pieaugušo paka.

Iespējams izvēlēties par izdevīgāku cenu arī visas tematiskās pakas kopā.

Lattelecom digitālā televīzija

Kā redzams, Lattelecom interaktīvajai TV piedāvā plašākas skatīšanās iespējas, tomēr pirms digitālās televīzijas izvēlēšanās vēlams pārbaudīt, vai konkrētajā atrašanās vietā to ir iespējams ierīkot. Virszemes TV iespējams ierīkot teju visā Latvijas teritorijā – 99.6 %, bet interaktīvās TV iespējas ir ierobežotākas.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *