Cik liels var būt sods par braukšanu bez OCTA?

Mar 5, 2019 by

octas.lvOCTA POLISES ir svarīga ikvienam auto, kas redzams uz Latvijas ceļiem. Octa paredz segt zaudējumu vērtību, ja ar konkrēto mašīnu ir nodarīts kaitējums citas personas mantai vai arī veselībai.

OCTA polise ir obligāta, ja tās nav, tad piemērojams sods līdz pat 120 eiro un 2 soda punkti. Šī polise darbojas visās Eiropas un EEZ valstīs, kā arī Serbijā, Andorā un Šveicē.

Kā nosaka octas cenas?

OCTA polises gala cenu nosaka pēc vairākiem standartiem. BONUS – MALUS kritērijs ir viens no rādītājiem, kas ir ļoti būtisks izmaksu aprēķinā, jo aprēķina transportlīdzekļa vadītāja braukšanas prasmes. BONUS rāda bonusa punktus par transportlīdzekļa šofera lieliskajām spējām braukt ar automašīnu, taču MALUS atspoguļo visus soda punktus.

Atlaide tiek aprēķināta tiem autobraucējiem, kuru braukšanas vēsture ir ļoti nevainojama. Šāda sistēma ne tikai motivē šoferus pārvietoties, vadoties pēc satiksmes noteikumiem, bet arī piemēro atlaides polises cenai.

Kur meklēt octa cenu?

OCTAs gala cenu neaprēķina balstoties tikai uz vienu vai diviem faktoriem. Vairāk kā 10 dažādi faktori tiek ņemti vērā no apdrošinātāja puses, lai noteiktu optimālo cenu polisei, kas domāta konkrētai mašīnai. Vērā tiek ņemts viss, ko vien varam iedomāties, piem., automašīnas vecums, nobrauktie km, transportlīdzekļa veids, OCTAs octa termiņš un tamlīdzīgi.

Vērā ņem arī ne tik populārus kritērijus, piemēram auto šofera vecumu, iespējams, pat dzimumu, deklarēto adresi, transporta pielietojumu, gadalaiku, kurā polise tiek pirkta un daudzus citus. Daudzi maldīgi domā, ka BONUS-MALUS sistēma noteikti ir vienīgais rādītājs, kas tiek ņemts vērā, aprēķinot cenu un vērtību.

Octa izmaksu aprēķins.

Internetā varam uziet ļoti daudz un dažādus OCTA polises cenu aprēķināšanas rīkus, kas parāda izmaksas pie dažādiem apdrošinātājiem Latvijā. Info, kas jāievada kalkulatoros, var atšķirties ar nelielām niansēm, piem., vienam kalkulatoram būs gana ar automašīnas reģistrācijas kā arī reģistrācijas apliecības numuriem, bet citi vēl lūgs norādīt apdrošināšanas periodu, personas informāciju kā arī tamlīdzīgu informāciju.

Vadoties pēc iesniegtās informācijas, aprēķins atradīs labākos un izdevīgākos piedāvājumus 3, 6, 9 un 12 mēnešiem, kurus parasti iespējams arī uzreiz iegādāt. Der ielāgot, ka jo ilgākam periodam polise tiek pirkta, jo tā ir lētāka. OCTAS pirkšanai no octas.lv vajadzīgas vien dažas minūtes. Kad ir veikta samaksa un arī saņemts apstiprinājums, polise tiek nosūtīta e-pastā.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *